KONST / Litografier / Färglitografi 12599055
nr 1259 9055
Esaias Thorén
(1901-1981), Sverige
Färglitografi, Signerad, daterad -64,68/75, "Fyra och en halv". Motivet: 32x39
Esaias Thorén, född 1901 i Halmstad, död 1981, svensk målare och grafiker.
Utrop:
800 kr
Såld:
500 kr
måndag 3 juni 2019
kl 19:10:55
3/6 16:34:06
Esaias Thorén
Läs mer om Esaias Thorén